Pontifikální bohoslužba za účasti českých a moravských biskupů bude slavena v úterý 5. července 2022 v 16:30 hodin na významném poutním místě na Slovanském hradišti v Mikulčicích. Hlavním celebrantem a kazatelem bude biskup Vojtěch Cikrle. Modlitební program začíná již v 15:30. Spolupořádající obcí a farností jsou letos slovenské Kopčany.

Kyvadlová doprava autobusem je zajištěna. Autobus pojede z Hodonína od fary v 15:00, zastavovat bude 15:15 v Lužicích na velkém parkovišti mezi kostelem a školou a v 15:25 v Mikulčicích na zastávce u obecního úřadu. Dále bude kyvadlová doprava jezdit od OÚ Mikulčice na Slovanské hradiště a zpět.

Osobními automobily je možné přijet až ke Slovanskému hradišti v Mikulčicích. Parkování bude možné na přilehlých loukách. Dopravu a parkování zde budou řídit hasiči.

cm_pout_na_podluzi_-_plakat_-_web